קבלן שיפוצים רשום

מה זה קבלן שיפוצים רשום?

משפחות רבות בישראל בוחרות לבצע שיפוצים בבית לעיתים קרובות. במקרים מסוימים נדרש שיפוץ לחדר מסוים בלבד ובמקרים רבים אחרים מתקבלת ההחלטה לבצע שיפוץ כללי שכולל גם החלפת ארונות מטבח, הזזת הקירות והחלפת האמבטיה. הבעיה מתחילה כאשר השיפוץ יוצא מכלל שליטה ובעלי הדירות מוצאים עצמם עם חשבונות גבוהים הרבה יותר מהמצופה, עם ציוד אישי שניזוק משמעותית במהלך העבודות, עם עבודה שלא הושלמה כראוי, עם עיכובים גדולים בלוחות הזמנים ובסופו של דבר עם תסכול גדול ועם קבלן שיפוצים חלופי שיתקן את הנזקים שהסב קודמו. הבעיות הללו קורות כאשר בעלי דירות בוחרים בקבלן שיפוצים רק על בסיס הצעת מחיר מאוד אטרקטיבית או מבלי שביצעו קודם לכן בדיקה – ולו הבסיסית ביותר – כדי לוודא שהם מכניסים לביתם אדם אמין, מקצועי ובעיקר מוסמך. קבלן שיפוצים רשום הוא לרוב הפתרון האידאלי, ועוד בטרם תקבלו החלטה כזו או אחרת מוטב שתבדקו פרט קטן וחשוב זה.

 

ניסיון ואיכות

מי שמוגדר בתור קבלן שיפוצים רשום הוא מי שבאמתחתו חמש שנות ניסיון לפחות, וכן מי שרשום בפנקס הקבלנים. לפני שאתם בוחרים את הקבלן האחראי למראה הבית שלכם ולמערכות השונות בו, לרבות חשמל ואינסטלציה, מומלץ שתבקרו באתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון, בו מופיעים שמותיהם של קבלני השיפוץ הרשומים, והם גם היחידים שמורשים לבצע עבודות בהיקף העולה על 30,000 שקלים. קבלן שיפוצים רשום הוא ללא ספק אדם בעל ניסיון וחותמת מרשימה מאוד, עם זאת אל תסתפקו רק בכך. בקשו לראות את עבודותיו הקודמות של הקבלן, התייעצו עם לקוחותיו האחרים ושאלו כל שאלה, גדולה או קטנה, כדי שתהיו בטוחים ברמת האמינות והמקצועיות של האדם שמולכם.

 

התייעצו עם חברים

אם מישהו מחבריכם או מבני המשפחה ביצע לאחרונה עבודות שיפוץ – קטנות או גדולות – ייתכן שעדיף לכם להתחיל את הסקר שלכם דווקא שם. אנשים הקרובים אליכם ידאגו להמליץ רק על אנשי מקצוע מנוסים וטובים באמת. מי שהסב להם נזק לא יזכה לפרסום (לבטח לא לפרסום חיובי) ואם יש להם ספק באשר להתאמה של קבלן שיפוצים מסוים אליכם, סביר להניח שימנעו מלספק המלצה. אם כן, סקר השוק הוא קריטי והמשתתפים החשובים ביותר בסקר הזה הם החברים שלכם והאנשים שאתם סומכים על דעתם. זכרו כי תוצאות השיפוץ ישפיעו על מראה הבית ועל מידת ההנאה שלכם בתוכו, וזו בדיוק הסיבה לעשות זאת בזהירות ומתוך שיקול דעת.